A Green Policy Center 2020-as évértékelője
12.30.2020
Szerző: Tibor Schaffhauser

Ahogy mindannyian, a Green Policy Center és munkatársai sem így képzeltük el a 2020-as évünket! Ennek ellenére 2020 áprilisi megalakulásunkat követően mégis rengeteg eredményt érhettünk el, publikáltunk szakmai cikkeket, tanulmánysorozatot indítottunk, szerveztünk nyilvános rendezvényeket, részt vettünk konferenciákon és aktívak voltunk közösségi felületeinken. Alább egy rövid összefoglalót láthatnak indulásunk évének eredményeiről.

A Green Policy Center munkatársai köszönik, hogy 2020-ban követték munkásságunkat, részt vettek eseményeinken, vagy együtt valósítottunk meg fenntarthatósági projekteket! Szakmai műhelyünk 2021-ben is törekedni fog arra, hogy magas szakmai színvonalon folytassa a munkát annak érdekében, hogy előmozdítsa az érdemi párbeszédet a fenntarthatósági-, klímapolitikai- és egyéb környezetvédelmi ügyekben, hogy Magyarország 2050-es klímasemlegességi célja megvalósulhasson.

Kapcsolódó bejegyzések

 

Lakásfelújítás az energiakereskedők kontójára? — Érkeznek az új lehetőségek

Lakásfelújítás az energiakereskedők kontójára? — Érkeznek az új lehetőségek

Nagy kormányzati lökést kap a lakossági felújításokat az energiakereskedők és -szolgáltatók terhére segítő Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer (EKR), az új szabályokat nemrég bocsátotta társadalmi egyeztetésre az Energiaügyi Minisztérium. Bár ez a rendszer itthon még nem közismert, megújított formájában jelentősen hozzájárulhat a hazai épületállomány energetikai felújításához, ami az energia- és klímacélok mellett a rezsiköltségek, hazánk energiaszuverenitása és a gazdaság szempontjából is jó hír.

Tényleg nem lehetünk egyszerre versenyképesebbek és fenntarthatóbbak is?

Tényleg nem lehetünk egyszerre versenyképesebbek és fenntarthatóbbak is?

Nemrég mutatta be az Európai Bizottság az úgynevezett Versenyképességi Iránytűt, valamint hamarosan érkezik a Tiszta Ipari Stratégia is. Ezek a kezdeményezések reagálnak a nagyipari lobbi érveire, melyek szerint az EU a zöld intézkedésekre való fókuszálás miatt „elvesztette versenyképességét”. A versenyképesség erősítése közben azonban nem tűnnek el a környezeti kihívások, sőt azok egyre erősebbek. De vajon megfér-e egymással ez a két cél?

Az európai ipar tiszta átalakulása vagy az ipari lobbi kívánságlistája?

Az európai ipar tiszta átalakulása vagy az ipari lobbi kívánságlistája?

Az Európai Bizottság bemutatta a régóta várt Tiszta Ipari Megállapodást, amelytől nem kevesebbet vár, mint hogy csökkentse az európai energiaárakat, miközben növeli is a versenyképességet. Hogy a Megállapodás mennyire támogatja az ipar zöldítését és mennyiben az ipari lobbi érdekeit, azt az alábbi gyorselemzésünkben foglaljuk össze.