Küszöbön a hidrogénforradalom? – A Budapest Hydrogen Summit során kiderül
01.24.2022
Szerző: Green Policy Center

2022. március 10-én első alkalommal rendezik meg a Budapest Hydrogen Summit-ot, melynek keretében Magyarország és a régió meghatározó vállalatainak vezetői, magasrangú kormányzati és európai uniós döntéshozók, prominens szakmai szervezetek vezetői, valamit a terület elismert kutatói vitatják meg a hidrogénpiac előtt álló lehetőségeket és kihívásokat a 2050-es klímacélok tükrében.

Támogatott tartalom.


A téma aktualitása megkérdőjelezhetetlen. A klímaváltozással szembeni küzdelem fényében sokan a jövő legígéretesebb energiahordozójaként tekintenek rá és a század közepére megvalósítandó nettó nulla célkitűzések egyik fő letéteményeseként emlegetik. A hidrogén népszerűsége folyamatosan nő, amely a rendkívül sokoldalú felhasználhatóságával is indokolható. Valóban a hidrogén a dekarbonizációs kirakós hiányzó darabja?

A Budapest Hydrogen Summit célja ennek a kérdésnek a megválaszolása. A konferencián a terület szakértői megvitatják a hazai és régiós kompetenciák és lehetőségek a hidrogéngazdaság globális fejlődési irányainak tükrében. A Budapest Hydrogen Summit egyedülálló lehetőséget biztosít a hidrogéngazdaság különböző szegmenseiben érdekelt szereplők összekapcsolására, valamint a nemzetközi együttműködés erősítésére.

A Budapest Hydrogen Summit-ot Palkovics László, Innovációs és Technológiai Miniszter nyitja meg. A magyar kormány tavaly fogadta el a Nemzeti Hidrogén Stratégiát, amely felvázolja, hogy miként válhat a hidrogéntechnológia a 2050-es dekarbonizációs célokig vezető út kulcsfontosságú elemévé. A régióban több közép-kelet európai ország is gyorsan reagált, és ambiciózus célokat és stratégiákat fogadtak el hidrogéngazdaságuk fejlesztésére vonatkozóan. A Budapest Hydrogen Summit egyfajta platformként kíván szolgálni e célok bemutatására, a közös pontok és együttműködési lehetőségek feltárására.

Az Európai Bizottság decemberben közzétett hidrogén- és dekarbonizált gázcsomagja komoly lökést adott a versenyképes európai hidrogénpiac kialakításának. A következő évek döntő jelentőségűek lesznek az uniós hidrogénhálózat, valamint a hidrogén határokon átnyúló kereskedelmének és szállításának kiépítésének szempontjából. A Budapest Hydrogen Summit előadója lesz Jorgo Chatzimarkakis, a teljes hidrogén ellátási láncot lefedő legnagyobb európai szervezet, a Hydrogen Europe vezérigazgatója.

A hidrogén felhasználása különösen azon szektorokban a legígéretesebb, amelyek a legnehezebben dekarbonizálhatóak. Sokoldalú felhasználhatósága révén a hidrogénforradalom számos szektort érint, az energiaszektor mellett, a közlekedés és az ipar is jelentősen potenciált lát a hidrogéntechnológia elterjedésében. A Budapest Hydrogen Summit-on a világ és a régió innovatív vállalatai bemutatják hidrogénnel kapcsolatos legújabb beruházásaikat, fejlesztéseiket és terveiket.

Ne maradjon le a Budapest Hydrogen Summit-ról! Csatlakozzon az elsők között a hidrogén forradalomhoz és legyen részese a változásnak. A konferenciát élőben, helyszíni közönséggel tervezik megtartani a budapesti Marriott Hotel-ben.


Kapcsolódó bejegyzések

 

Az Európai Uniós jogban is erősebb védelmet kaphatnak a jövő generációk, és ez zöld szempontból különösen is fontos

Az Európai Uniós jogban is erősebb védelmet kaphatnak a jövő generációk, és ez zöld szempontból különösen is fontos

Fontos alapvetés, hogy nem elég csak minél több gyermek megszületését politikai céllá tenni, azzal is ugyanennyire kellene törődni, hogy milyen életfeltételeket biztosítunk az utánunk következő nemzedékek számára. A világban ma zajló környezeti folyamatok viszont nem abba az irányba mutatnak, hogy „jó dolog” lenne mostanában megszületni. Az Európai Unióban egy közelmúltban indult kezdeményezés azt szeretné elérni, ha jogilag kötelező módon vegyék figyelembe a döntések jövő nemzedékekre gyakorolt hatásait. A területnek önálló biztosa is lesz az új Bizottságban. De hogy ki-mit ért a generációk közötti igazságosságon és hogyan jut érvényre ez a szempont a jogalkotásban az még nem teljesen világos.

COP29 – A klímakonferencia, ahonnan minden fél elégedetlenül távozott

COP29 – A klímakonferencia, ahonnan minden fél elégedetlenül távozott

Nemrég ért véget az ENSZ legutóbbi éves klímakonferenciája Bakuban, ahová a fejlődő országok új pénzügyi források, míg a fejlett országok megerősített kibocsátás-csökkentési lépések biztosítása érdekében érkeztek, azonban az öböl-menti országokat kivéve végül mindannyian csalódva kellett, hogy távozzanak. Mi is történt Azerbajdzsánban és mik a jövőre vonatkozó jelentőségei a konferenciának?

Az idei klímacsúcs legnagyobb kérdése: ki fizesse a klímaváltozás kezelésének költségeit?

Az idei klímacsúcs legnagyobb kérdése: ki fizesse a klímaváltozás kezelésének költségeit?

Jövő héten kezdődik a soron következő ENSZ klímakonferencia Bakuban, ahova az EU delegációja a magyar soros elnökség vezetésével érkezik meg. Az idei konferenciának a delegációk kiemelt elvárásokkal indulnak neki, mivel a klímaváltozás elleni fellépés pénzügyi fedezetéről kell megállapodnia az országoknak. Milyen főbb ütközőpontokra és eredményekre számíthatunk a következő két hétben?