„A TERMÉSZET KÖNYVÉNEK ÚJRANYITÁSA” – tanulmánysorozat a klímasemleges Magyarország elérésének megalapozásáról
09.15.2020
Szerző: Tibor Schaffhauser

A Green Policy Center a keresztény-konzervatív értékrend és az éghajlatváltozás elleni fellépés közötti kapcsolatról szóló tanulmánysorozat közreadását készíti elő, amelynek első nyilvános – online – eseményére 2020. szeptember 28-án 18:00-kor kerül sor.

A Green Policy Center a fenntarthatóság és klímaváltozás témáiról szóló átfogó párbeszéd ösztönzésének szándékával 2020 ősztől kezdve egy tanulmánysorozat elkészítését és publikálását tervezi. A tanulmánysorozat célja, hogy olyan elemzések szülessenek, amelyek megvizsgálják a keresztény-konzervatív filozófia, értékrend és a környezet- és klímavédelem közötti összefüggéseket is annak érdekében, hogy Magyarország közép- és hosszútávú nemzeti céljai, így a 2050-es klímasemlegességi cél is elérhető legyen. 

A szakmai műhelyünk által szervezett első nyilvános online eseményre 2020. szeptember 28-án, hétfőn 18:00 órai kezdettel kerül sor. A tanulmány szerzője Dr. Bartus Gábor, környezetgazdász, egyetemi adjunktus, beszélgetőpartnerei pedig Dr. Huszár András, a Green Policy Center vezetője, valamint Csite András, a HÉTFA Kutatóintézet ügyvezetője lesznek. A tanulmány címe pedig „A szép és a hasznos védelmében – A természet megőrzésének konzervatív útja”.

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött! Regisztrálni az alábbi linken lehet:

https://forms.gle/KjudWjVuy6QAehHs6

Kapcsolódó bejegyzések

 

A Green Policy Center 2024-es évértékelője

A Green Policy Center 2024-es évértékelője

A Green Policy Center 2024-ben is azon dolgozott, hogy tudományosan megalapozott információk mentén, kiegyensúlyozottan, őszintén és párthovatartozástól függetlenül foglalkozzunk a klímaváltozással és egyéb halasztást nem tűrő zöldpolitikai kérdésekkel. Az alábbiakban összefoglaljuk az idei év legfontosabb eredményeit.

Az Európai Uniós jogban is erősebb védelmet kaphatnak a jövő generációk, és ez zöld szempontból különösen is fontos

Az Európai Uniós jogban is erősebb védelmet kaphatnak a jövő generációk, és ez zöld szempontból különösen is fontos

Fontos alapvetés, hogy nem elég csak minél több gyermek megszületését politikai céllá tenni, azzal is ugyanennyire kellene törődni, hogy milyen életfeltételeket biztosítunk az utánunk következő nemzedékek számára. A világban ma zajló környezeti folyamatok viszont nem abba az irányba mutatnak, hogy „jó dolog” lenne mostanában megszületni. Az Európai Unióban egy közelmúltban indult kezdeményezés azt szeretné elérni, ha jogilag kötelező módon vegyék figyelembe a döntések jövő nemzedékekre gyakorolt hatásait. A területnek önálló biztosa is lesz az új Bizottságban. De hogy ki-mit ért a generációk közötti igazságosságon és hogyan jut érvényre ez a szempont a jogalkotásban az még nem teljesen világos.

COP29 – A klímakonferencia, ahonnan minden fél elégedetlenül távozott

COP29 – A klímakonferencia, ahonnan minden fél elégedetlenül távozott

Nemrég ért véget az ENSZ legutóbbi éves klímakonferenciája Bakuban, ahová a fejlődő országok új pénzügyi források, míg a fejlett országok megerősített kibocsátás-csökkentési lépések biztosítása érdekében érkeztek, azonban az öböl-menti országokat kivéve végül mindannyian csalódva kellett, hogy távozzanak. Mi is történt Azerbajdzsánban és mik a jövőre vonatkozó jelentőségei a konferenciának?